Album Pszczoły Piotra Sochy - Recenzja

Tomek dostał iście królewskie prezenty. Dlaczego królewskie? Bo takie prezenty, podczas wizyty w Polsce, dostały dzieci księżnej Kate -  George i mała Charlotte.
Dzieci książęcej pary dostały trzy książki: Pan Maluśkiewicz i Wieloryb Juliana Tuwima, Mapy Aleksandry i Daniela Mizielińskich i wielkoformatowy album Pszczoły Piotra Sochy.
Chciałabym się skupić na Pszczołach autorstwa Piotra Sochy.  Książka jest wydawnictwa Dwie Siostry.


Album Pszczoły recenzja


Książka jest naprawdę duża, prawie w formacie A3, wydana w twardej oprawie, która jest solidna, gruba i z dużą ilustracją. Strony są z grubego papieru, sztywne, nie gniotą się (przeżyły test Tomka - jak matka nie widzi to złap i zaciśnij w piąstkę, a piąstkę pakuj do buzi).


Recenzja albumu Pszczoły wydawnictwo dwie siostry


Album Pszczoły jak sama nazwa wskazuje jest o pszczołach, ale w szerokim tego słowa znaczeniu. Znajdziemy informacje odnośnie budowy pszczoły, historii pszczelarstwa, roli pszczół w historii, produkcji miodu etc. Używany język jest prosty, bardzo przystępny, trudniejsze zwroty są wyjaśnione w jasny sposób.


Opinia na temat książki Pszczoły


Tekst znajduje się u dołu strony, napisany jest drobnym drukiem, pewnie po to, by ilustracje były na pierwszym planie. Dla mnie akurat to nie jest wygodne, bo wszędobylskie rączki Tomka skutecznie zasłaniają mi treść, ale wizualnie prezentuje się to bardzo dobrze.Niektóre obrazki są ponumerowane, w tekście znajdziemy do nich odnośniki z wyjaśnieniem, z pewnością będzie to ułatwienie w wytłumaczeniu i przekazaniu wiedzy dziecku.


Książka Pszczoły recenzja


Uwagę przykuwają ogromne ilustracje. Są w większości kolorowe, dobrze dopracowane, bardzo szczegółowe i zwracają uwagę dziecka. Tomek za każdym razem jest wpatrzony w tę książkę jak... w obrazek (no dobrze, ja też jestem wpatrzona, później zaczynam czytać). Póki co tekst jest dla mnie - oczywiście czytany głośno, a ilustracje dla Tomka, nie mniej jednak obydwoje mamy niezłą rozrywkę z tą książką.
Album jest naprawdę pięknie wydany, zadbano o każdy detal. Warto zainwestować w dobrze dopracowaną książkę, która kształtuje wyobraźnię naszego dziecka. Jest to dobry pomysł na prezent dla mniejszych i większych dzieci. Pszczoły to książka ponadczasowa i może służyć następnym pokoleniom. Sami rodzice z pewnością również chętnie przejrzą Pszczoły. Jest to książka do której się wraca (ja wertuję ją z Tomkiem już kolejny raz a i tak zawsze jesteśmy obydwoje zainteresowani).
Jednym słowem - Polecamy! A można nabyć go np. tutaj
8 komentarzy:

 1. Cudna książka- kocham książki dla dzieci z pięknymi ilustracjami niosące mądre treści

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne wydanie, zresztą jak zawsze od wydawnictwa Dwie Siostry :) Chyba sama sobie kupię ten album, bo "Mapy" juz mam :) Milego Dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, te wydawnictwo ma naprawdę piękne książki. Mapy też są super :)

   Usuń
 3. Królewski prezent! Ojacieeeee! :) Piękna sprawa, sama od małego bardzo lubiłam tego typu książki pełne ciekawostek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękna oprawa graficzna, natychmiast zwraca uwagę czytelnika, barwnie, przejrzyście, ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Mama i Tata w Trójmieście , Blogger