NAUSZNIKI OCHRONNE DLA DZIECI 3M PELTOR KID - RECENZJA

Sezon na głośne imprezy już prawie za nami - co daje mi świadomość, że spóźniłam się z recenzją co najmniej dwa miesiące. Ale dopiero niedawno przekonałam się do nauszników ochronnych dla dzieci.
Przygotowując się na wesele siostry nie brałam pod uwagę zakupu nauszników ochronnych dla dzieci. Argumentowałam to w taki sposób, że zaraz pójdzie spać i nie będą mu potrzebne, że może nie będą mu pasować i będzie jeden wrzask, że i tak będzie leżał w wózku więc dźwięki z otoczenia będą nieco wygłuszone. Oczywiście życie zweryfikowało moje oczekiwania.
Tomek nie był jeszcze wtedy dzieckiem towarzyskim. Nie był przyzwyczajony do dużego grona rozmawiających i śmiejących się ludzi, co powodowało u niego strach i płacz. Już po pierwszych sekundach głośnej muzyki Tomek zareagował jednym wielkim niepohamowanym płaczem. W rezultacie musieliśmy ratować się ucieczką do pokoju.
Znajomi mieli nauszniki i spokojne dziecko - u nich wszystko było w najlepszym porządku - dziecko zadowolone i rodzice również.
Po kilku miesiącach, szykowało się kolejne wesele, w którym mieliśmy uczestniczyć.
Zgodnie z nabytym doświadczeniem skupiłam się na wyborze nauszników ochronnych dla dzieci.
Chciałam żeby były wygodne, nie spadały, mało ważyły, nie szpeciły i przede wszystkim pełniły swoją funkcję.
Widełki cenowe nauszników są ogromne od 15 PLN do ponad 100 PLN.
Te tańsze odpowiedniki miały większą wagę, miały zdecydowanie większe nauszniki (grubsze) i pod względem jakości wykonania były zdecydowanie gorsze. Te droższe charakteryzowały się mniejszą wagą, większym stopniem wyciszenia i lepszą stylistyką.
Mój wybór padł na nauszniki ochronne 3M Peltor Kid - które posiadały wszystkie cechy, których poszukiwałam.
Nauszniki przeciwhałasowe 3M Peltor Kid posiadają pałąk nagłowny (taki jak chciałam) i według danych producenta chronią przed hałasem o średnim stopniu natężenia (współczynnik SNR: 27 dB).

http://www.jula.pl/globalassets/catalog/productdocuments/manual/906053906054_se-no-pl-en.pdf

Nauszniki 3M są stosunkowo lekkie i nie mają grubych nauszników - w porównaniu do konkurencji.
Dodatkowym argumentem była marka 3M - marka kojarzy mi się z dobrą jakością.
Po założeniu ich Tomkowi, zaskoczył mnie brak reakcji. Ani się nie rozpłakał, ani nie roześmiał, nie próbował ich zdejmować. Reakcja syna była na tyle spokojna, że podejrzewałam, że wcale nie chronią przed nadmiernym dźwiękiem. Przy pierwszym tańcu Pary Młodej, gdzie muzyka była głośna, nie rozpłakał się. Nie miał miny sugerującej, że coś jest nie tak. Ciągle się uśmiechał i zaczepiał ludzi. Więc słuchawki spełniały swoją funkcję w 100%. Przez cały okres ich noszenia, nie chciał ich zdejmować, z tego co zauważyłam, to nic go nie uwierało. Po zdjęciu nauszników miał małe ślady po nacisku gąbek(które szybko zniknęły), ale wiadomo, żeby nauszniki przeciwhałasowe spełniały swoją rolę, muszą ściśle przylegać do skóry głowy.

Nauszniki przeciwhałasowe dla dzieci 3M Peltor Kid opinia, słuchawki ochronne dla dzieci recenzja. Nauszniki 3M Peltor Kid bardzo wygodne i dobrze dopasowane nauszniki przeciwhałasowe. Nauszniki ochronne dla dzieci polecamy na każdą głośną imprezę plenerową czy w pomieszczeniu. Są warte swojej ceny.Słuchawki ochronne 3M Peltor Kid dla dzieci są warte uwagi. Według naszej opinii są godne swojej ceny. Ochronniki słuchu dla dzieci sprawdzają się doskonale w głośnych miejscach i chronią słuch naszych najmłodszych. Nauszniki ochronne dla dzieci 3M Peltor Kid są bardzo dobrej jakości, są lekkie, wytrzymałe, dobrze przylegają do skóry głowy i dobrze redukują nadmierny hałas. Nauszniki ochronne dla dzieci są godne polecenia.


Zastanawiałam się nad zakupem nauszników na gumce. Znajomi na weselu akurat się na nie zdecydowali. Nauszniki ochronne 3M założyłam Tomkowi w 3 sekundy, a założenie nauszników na gumce musiało być działaniem na dwie pary rąk. Gumka ściągała się na oczy, był problem z dokładnym umiejscowieniem nauszników na swoje miejsce, problemem też była regulacja napięcia gumki - czy nie za mocno, czy nie za słabo.
Reasumując nauszniki ochronne 3M dla dzieci są naprawdę godne polecenia. Niewielka waga i rozmiar, wygoda w założeniu i noszeniu i przede wszystkim dobre spełnienie swojej funkcji sprawiły, że będziemy z nich korzystać niejednokrotnie.
My swoje kupiliśmy w Juli.

1 komentarz:

  1. Super! Właśnie takiej opinii szukałam. Ale jedno mnie zastanawia.. do której byliście na weselu z dzieckiem w nausznikach? Mój mały idzie spać między 19 a 20 . I tak też planuje iść z nim z wesela

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Mama i Tata w Trójmieście , Blogger