Najlepsze miejsce nad polskim morzem - Białogóra

Kto był nad polskim morzem w ostatnim czasie, ten wie co dzieje się na plażach. Wystarczy słoneczny dzień a plaże zapełniają się pod samą linię wody. Parawany, ręcznik obok ręcznika, zgiełk, hałas i obsypywanie piaskiem przez przechodzących obok ludzi szukających skrawka wolnego miejsca, skutecznie odstraszają mnie od plażowania w mieście.
Jestem jedną z tych osób, które najlepiej odpoczywają w otoczeniu najbliższych. Lubię przebywać w miejscach spokojnych, pozbawionych zgiełku i pośpiechu. Lubię miejsca, gdzie można porozmawiać, pośmiać się, bez obaw, że sąsiadowi zza parawanu nie spodoba się suchar, który właśnie powiedziałam.
Tak trafiliśmy do małej miejscowości - Białogóra. Z Gdańska do Białogóry jest około 70 km i trasę pokonujemy w około 1 godzinę.

Plaża w Białogórze, Pusta plaża nad polskim morzem

Nie polecamy wejść w samej Białogórze. Jeżeli chcemy dostać się na szeroką, wolną od tłoku plażę najlepiej skorzystać z wejść położonych dalej, w stronę miejscowości Dąbki. Samochód najlepiej postawić na parkingu koło rzeki Białogórska Struga. Parking znajduje się za Rezydencją Myśliwską - Stadnina Koni Białogóra, kierujemy się dalej ulicą Bałtycką. Miejsca tam jest wiele, jeszcze nie zdarzyło się, że dla kogoś zabrakło. W tym roku powstał skrót przez rzekę do drogi Bałtyckiej (na tym odcinku jest już ona wyłączona z ruchu samochodowego). Naprawdę sporo drogi można zaoszczędzić.

Skrót z parkingu w Białogórze, Plaża w Białogórze
Skrót z parkingu do drogi Bałtyckiej

Do morza z parkingu jest nieco ponad kilometr. Droga prowadzi przez niezwykle malowniczy las. Cała trasa jest twarda, szeroka i prosta, więc pchanie wózka nie sprawia żadnego problemu. Warto przespacerować się w stronę Dębek. Trasa jest bardzo przyjemna. Idealna dla rowerzystów (wytyczona jest droga rowerowa R10) oraz szlaki konne. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać wycieczki konne.

Trasa rowerowa R10, trasa na plażę w białogórze, plaża białogóra


Reasumując Białogóra jest fantastycznym miejscem na odpoczynek dla całej rodziny. Bardzo polecamy wybrać się tam na wycieczkę rowerową, pieszą lub nawet konną. Jednak jeżeli chcemy zaparkować samochód i już widzieć morze to wybierzmy inne miejsce.

Pusta plaża w Białogórze,
Tomek odpoczywa na plaży ;)


Po drodze do Białogóry polecamy zajrzeć do Domowych Pączków w Wierzchucinie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mama i Tata w Trójmieście , Blogger